Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Slovenky v Turecku T44Slovenské reprezentantky v zložení Aneta Abrahámová, Katarína Chovancová a Natália Hečková úspešne ukončili svoje účinkovanie na Majstrovstvách sveta v Turecku a v pondelok večer sa vrátili domov. Na ich pôsobenie sa dá nazerať z rôznych uhlov pohľadu, ale neodškriepiteľný fakt je, že napriek tomu, že sme mali na turnaji jeden z najmladších tímov, dievčatá priniesli zatiaľ najlepší výsledok.

Napriek tomu, že na našich domácich ihriskách sme možno zvyknutí na o niečo nižšie čísla, aj tento svetový šampionáť ukázal, že naši hráči sa potrebujú oťukávať najmä v širokej medzinárodnej konkurencii. Napriek tomu aj pri prílete na Slovensko medzi hráčkami prevládala spokojnosť.

"Posledný deň sme ako jeden z mála tímov priniesli z ihriska vôbec najlepší výsledok za všetky štyri dni. Bolo to dobrým rozložením síl počas celého šampionátu a samozrejme aj tímom, skúsenejším o tri riadne hracie dni. Baby sa snažili hrať do posledného patu, za čo im patrí moja obrovská vďaka," písal z dejiska turnaja Peter Wieger.

"Na týchto majstrovstách sme dokázali priniesť priemerné výsledky pod 80 rán, čo sa nám ešte nikdy nepodarilo. Preto hodnotím tento šampionát ako úspešný krok k lepšiemu ženskému golfu na Slovensku. Verím, že baby získali cenné skúsenosti z turnaja, ktoré zužitkujú v ich nielen osobnom, ale aj golfovom raste. Ďakujem za vzornú reprezentáciu!" znel odkaz reprezentačného trénera Slovenska.

V poslednom kole sa najviac darilo Anete Abrahámovej, ktorá priniesla náš vôbec najnižší výsledok na turnaji, hrala 76 rán. Veľmi dobre jej sekundovala Katka Chovancová, ktorá sa po nevýrazných prvých dvoch dňoch postupne dostávala do tempa - v nedeľu to bolo za 78 rán.

Našou najvyrovnanejšou a zároveň najskúsenejšou hráčkou bola Natália Hečková, ktorá sa nad osemdesiat úderov dostala jedine v poslednom kole, čo ju ale nemuselo mrzieť, pretože ju dobre zastúpili jej spoluhráčky. "So svojimi výkonmi som celkom spokojná, ihrisko celkom dobre poznám, preto ma tam máločo prekvapilo," hovorila Natália. "Škoda toho, že som vždy jednu deviatku zahrala dobre, no druhú som pokazila."

Katarína Chovancová aj Aneta Abrahámová boli na takomto veľkom turnaji debutantky. Bola to ich prvá možnosť, ako si pomerať sily s top amatérkami sveta. "Videli sme trochu hrať aj Kórejčanky, ale vo flajtoch sme zásadne chodili s hráčkami z Bosny a Hercegoviny, alebo Ukrajiny, čiže sme sa nemali ako potiahnuť, skôr naopak, my sme boli tie, čo hrali najlepšie," hovorila po turnaji Katka.

Pre Anetu mal turnaj aj nepríjemnejší rozmer, hlavne keď počas prvých dvoch kôl mala čo robiť sama so sebou. "Bolo mi zle, mala som nejaké zažívacie problémy. Najmä v poslednom kole som sa ale dokázala zlepšiť, s čím som veľmi spokojná," povedala Aneta.

Výsledková listina

Druhé kolo

Počas druhého dňa Majstrovstiev Sveta ženských amatérskych tímov sa naše reprezentantky o dve rany zlepšili. Druhé kolo hrali na ťažšom Old Course, čo je veľmi ťažké a úzke ihrisko. O zlepšenie sa zaslúžila Natália Hečková, ktorá v piatok zahrala a dve rany nižší výsledok, teda 77 úderov. Naďalej sa vôbec nedarí Kataríne Chovancovej, ktorá po prvom dni za 82 úderov v druhom kole písala až 84 rán.

Aneta predviedla rovnaký výkon ako vo štvrtok, teda 79 úderov. "Je veľká  škoda, že Anetta, ktorá inak hrala skvelý golf, neudržala tlak. Keď sa na jedenástej jamke vrátila do paru ihriska, mala zarobené na pekný úspech," písal z Turecka Peter Wieger. Následné dvojité a neskoršie trojité bogey ju zrazili na skóre 79. "Pochvalu si zaslúži Natália, ktorá sa napriek triplu na druhej jamke dokázala skoncentrovať."

"Katka sa ešte stále trápi, ale na tretí deň sme pre ňu pripravili zmeny v oblasti koncentrácie pred kolom, aj počas neho. Dúfam, že pomôžu k lepšiemu výsledku. V sobotu nás opäť čaká ľahšie New Course, tak dúfam, že prinesieme lepší výsledok," povedal Peter Wieger. Slovensko sa po dvoch dňoch nachádzalo na hranici turnajovej štyridsiatky.

Prvý deň

Od štvrtka do soboty sa v tureckom Antalya Golf Clube konajú Majstrovstvá Sveta národných ženských golfových tímov. Tento rok sa na turnaj prihlásilo 53 celkov, medzi inými napríklad aj Ukrajina, alebo Bosna a Hercegovina, ktoré si delia posledné dve priečky. Na opačnom póle výsledkovej listiny sú reprezentantky Švédska, ktorých skóre po prvom dni je -3. Pripomeňme ešte, že v národnom celku zvyčajne hrajú tri hráčky, počítajú sa najlepšie dva výsledky.

Naše dievčatá v zložení Aneta Abrahámová, Katarína Chovancová a Natália Hečková si vytrpeli nervózny vstup do turnaja. "Posledné tréningové dni sme sa sústredili najmä na krátku hru z trávy Bermuda,. ktorú dievčatá až tak nepoznajú.  Od začiatku bolo vidieť, že baby ú nervózne, čo sa odrazilo aj na výsledkoch, " písal z dejiska turnaja Peter Wieger.

Katarína Chovancová si svoj prvý deň na Majstrovstvách Sveta prešla rôznymi útrapami. Svoje kolo otvorila bogey-dvojité bogey, na druhej deviatke potom hrala päť bogey v rade a okorenila svoj výsledok aj dabláčom na osemnástke. "Na porade sme si povedali, nech bojujú o každú loptu nech sa deje, čo sa deje, čo dievčatá do bodky splnili." písal Wieger.

Aneta Abrahámová si svoju premiéru na podujatí takéoto rangu odžila o niečo pokojnejšie, Po prvej deviatke už bola na skóre +6, napokon prešla celú osemnástku za 79 úderov. "Trochu nás potrápil aj vietor, ktorý zmenil intenzitu aj smer oproti tréningovým kolám. Po tom, čo sa to na deviatke upokojilo, už bolo všetko v poriadku," hodnotil podmienky Wieger.

Podobný problém s nevyrovnanými deviatkami mala aj Natália Hečková, keď na prvej hrala dve dvojité bogey a celkovo skóre +7, na druhej devine však už dokázala prejsť ihrisko v pare. "Zajtra nás čaká ťažší Old Course, bude dôležité, aby baby nestratili koncentráciu. Verím tomu, že horší začiatok z dôvodu nervozity už bude zajtra minulosťou." Slovensku tak patrí priebežná delená 45. priečka so skóre +14. Dúfajme, že naša najskúsenejšia hráčka, ktorá už absolvovala MS v Argentíne, oslávi svoje dnešné sedemnáste narodeniny poriadnym úspechom!

Zaujímavosťou turnaja sú určite lotyšské hráčky, ktoré sú po prvom kole prekvapujúco druhé. Veľmi pekne zahrali aj české hráčky, ktoré sa delia o priebežnú tretiu pozíciu. V neposlednom rade musel golfového fanúšika zaujať aj výsledok absolútne negolfového Srbska, ktoré je zatiaľ po prvom dni na delenom 26. mieste reprezentované sestrami Savičovými, ktoré sa dlhodobo zdržiavajú v zámorí.